פעילויות ספורט – הגיע הזמן שתתחילו גם אתם

פעילויות ספורט

הספורט טוב לבריאות, זה כבר הוכח באלפי מחקרים. אנשים שמקיימים אורח חיים בריא המשלב פעילויות ספורט, שומרים על מדדי בריאות תקינים יותר, פחות חולים או נדבקים במחלות ואפילו תוחלת החיים שלהם גבוהה יותר. מי מאיתנו לא היה רוצה את כל ההטבות האלו? אז אם אתם עדיין לא עושים פעילות ספורטיבית כלשהי – זה הזמן להתחיל!

ספורט קליל ועצמאי

הכי פשוט והכי קל, להתחיל בפעילות ספורטיבית פשוטה של הליכה. הליכה באוויר הפתוח תורמת מאוד לחיזוק מערכת שריר-שלד של הגוף, דבר הכרחי מאוד בעיקר ככל שמתבגרים. ההליכה אינה דורשת הכנות או ציוד מיוחד, נעלי התעמלות, בגדים נוחים ויוצאים לדרך. זהו ספורט קל ליישום כי אפשר לצעוד בכל שעה, בכל מקום, ולכל מרחק שרוצים. כדאי להתחיל בהליכה למרחק קצר וכל פעם לצעוד קצת יותר ככל שמשתפר הכושר הגופני. אפשר לצעוד עם אוזניות תוך שמיעת מוזיקה אהובה שתמריץ את קצב ההליכה ואפשר גם לנצל את ההליכה ללמוד תכנים מעניינים תוך הקשבה לפודקאסטים למשל. מובן שאם מצליחים לשכנע את בן או בת הזוג לצעוד יחד, הרווח כפול, גם ספורט וגם זמן איכות זוגי.

מאמן כושר

לחלק מאיתנו קשה להתחיל ולבצע פעילויות ספורט לבד, וכמו בכל תחום, גם פה יש מאמנים אישיים בדיוק כדי לעזור לנו לקום מהספה ולהזיז את הגוף. אפשר לקבוע אימונים אישיים עם מאמן כושר, שבהם הוא יתאים לנו תוכנית אימונים אישית בהתאם לרמת הכושר שלנו וליעדים אותם נציב יחד. בהרבה ערים יש קבוצות ריצה או כושר עם מאמן אישי, ואפשר להצטרף. הכוח של הקבוצה מדרבן להתמיד בפעילות וגם מושך אותנו קדימה להשיג עוד הצלחות.

פעילויות ספורט
פעילויות ספורט

פעילויות ספורט למבוגרים

אם אתם אוהבים ספורט מסוים, כדאי לברר אם יש חוג ספורט כזה באזור מגוריכם. הסיכוי להתמיד בספורט עולה ככל שעושים משהו שגורם לנו הנאה. למשל אם אוהבים לרקוד, אפשר למצוא חוגי ריקוד למבוגרים בסגנונות שונים, כדאי להתנסות ולבחור מה שנעים לנו ביותר. ישנן גם קבוצות תחרותיות של ספורט מבוגרים לא מקצועי, כגון ליגת מאמאנט לאימהות למשחק כדורשת שנפוצה מאוד בישראל.

להתחיל מגיל צעיר

ככל שמתחילים להטמיע הרגלי ספורט בגיל מוקדם יותר, הסיכוי לגדול כאדם בריא, עולה. לכן כדאי להוות דוגמה אישית לילדים ולצרף גם אותם לפעילויות ספורט. אפשר לצאת יחד לפארק הקרוב ולבצע בו פעילויות ספורט, כל אחד לפי גילו. בהרבה מאוד פארקים אפשר למצוא כיום מתקני נינג'ה לילדים, ואחרי צפייה בתוכניות טלוויזיה שבהן זהו האתגר המרכזי, הילדים כבר מכירים את המתקנים ורוצים להתאמן ולהצליח באתגר.

מתקני הנינג'ה לילדים כוללים אתגרים שונים שבהם הילד צריך לתכנן את תנועותיו ולפתח חוזק בעיקר בידיים וברגליים כדי להצליח לעבור את המתקן. גם לאחר מעבר המתקן בהצלחה, ישנו אתגר של לקצר את הזמן שלוקח לילד להשלים את המסלול הכולל את כל המתקנים.

המאמר נכתב באדיבות פורטל הלייף-סטייל https://liveit.co.il/