גם כשקצת קר בחוץ – אילו משחקים אפשר לשחק בחוץ עם הילדים

מתקני כושר

החורף בישראל לא מאוד גשום והמעלות לא כל כך נמוכות, אז גם כשקצת קר בחוץ, עדיין מומלץ לצאת החוצה ולשחק עם הילדים במתקני כושר באוויר הצח, ליהנות מזמן איכות ותוך כדי לבצע פעילות גופנית בריאה.

מתקני כושר

בגני משחקים רבים, משולבים מתקני כושר לילדים שאוהבים מאוד להתנסות בהם, וכבר מגיל צעיר מבקשים מההורה שירים שאותם כדי שיגיעו אליהם. בהמשך הם כבר עולים על המתקנים באופן עצמאי ומתרגלים כוח זרועות בסולמות, מתח ומקבילים. גם שיווי משקל חשוב לתרגל על ידי הליכה על קורות מקובעות או קפיציות, בקו ישר או מעוקל ומפותל, וגם על מתקני קפיץ בצורת גלשן למשל. חשוב לוודא שהמתקן מתאים לגיל הילד המתנסה בו, כדי למנוע פגיעות מיותרות.

משחקי חצר לילדים

אפשר להתקין משחקי חצר לילדים גם בחצר הבית הפרטית. המתקן הבסיסי והאהוב על ילדים הוא נדנדה ויש הרבה מאוד סוגי נדנדות, ליחיד, לשניים ואפילו לארבעה. גם לתינוקות ולפעוטות יש נדנדות מיוחדות עם מושב בטיחות סגור. ישנן נדנדות וקרוסלות מיוחדות שהשימוש בהן הוא בעמידה, או אפילו בשכיבה כמו בערסל גדול. מובן שהשימוש בכל הנדנדות והקרוסלות צריך להיות בפיקוח של מבוגר כדי לשמור על בטיחות הילדים.

מתקני כושר משמשים כמסלול נינג'ה

הרבה משפחות מתקינות מסלולי נינג'ה ביתיים בחצר ובכך מאפשרים לילדים אימון ביתי ופרטי שזמין כל הזמן, וכך הילד יכול להתנסות, ליפול ולנסות שוב ושוב, בלי לחשוש מלעג של ילדים אחרים או לחכות לתורו במתקן בגן המשחקים הציבורי. אפשר לבחור אילו מכשולים לכלול במסלול בחצר הבית, על פי גיל הילד, העדפותיו ומה שהוא רוצה לחזק תוך כדי אימון. ישנם מתקנים ומסלולים המתאימים לגילאים שונים במגוון רמות קושי ואין בעיה לבחור כל מה שרוצים.

לוחות משחק פעילים ומשחקים מדעיים

גם משחקי נייר קלאסיים מקבלים חיים כמתקן תלת-ממדי בחוץ, בו צריך להשקיע מחשבה כדי להצליח. משחקים כמו איקס-עיגול, חשבונייה או פאנלים של השחלת כדורים במבנה של מבוך. ישנם מתקנים שנועדו לפתח את היכולות הקוגניטיביות של הילדים. במתקנים כאלו משולבת הנאה מעצם המשחק, עם הבנת עיקרון מדעי תוך שימוש במגוון חושים. דוגמאות למתקנים כאלו הן מראות בצורות שונות ומצלמות שטח להבנת נושא מיקוד הראייה, מתקנים המדמים גלי קול ומתקני תנועה שונים.

משחקי רצפה מוטבעים

זוכרים שפעם היינו מציירים עם גירים משחקים על המדרכה? היום יש כבר טכניקה חדשנית להטבעת משחק צבעוני ואסתטי על רצפה בגן משחקים או אפילו בחצר. משחקים שאהובים על כל הילדים, גם אחרי כל השנים שעברו מאז שיחקנו בהם אנחנו כילדים. משחקים כמו ים יבשה, קלאס בדוגמאות שונות של מסלול קוביות או נחש, פלונטר (טוויסטר) צבעוני ועוד. אפשר להטביע ברצפה אפילו משחק לוח כמו סולמות וחבלים כשהמשתתפים הם המתקדמים על גבי הלוח.